Szczególna oprawa dla alkoholi

Drogie, dobre alkohole, zasługują na równie ekskluzywną i elegancką oprawę. Dobrej, kilkunastoletniej whisky nie podamy w byle czym, to samo odnosi się do dojrzałych win, nawet tych, z prywatnych zbiorów.
Efektowne stojaki, karafki, menzurki czy inne tego typu gadżety mogą również zdecydowanie podnieść walory dekoracyjne stołu a nawet całego wnętrza. Warto więc zadbać również o ten drobnym element podczas organizowania spotkań czy przyjęć zakrapianych alkoholem. Nasi goście z pewnością zwrócą uwagę, także na ten element i docenią go o ile będzie dobrze dobrany do rodzaju alkoholu, charakteru przycięcia i klimatu pozostałych dekoracji.
W przypadku częstowania gości mocnymi alkoholami świetnie sprawdzą się tu, stylizowane na wiekowe, kryształowe (lub po prostu ze szkła) karafki. Karafka, najczęściej o kwadratowym kształcie, koniecznie musi posiadać korek, który wykonany jest z tego samego tworzywa co butelka.

Wpływ na niesamowite wrażenie estetyczne takiej karafki ma fakt, iż najczęściej są one bardzo bogato zdobione. Nalewanie koniaku z takiej butelki z pewnością będzie o wiele bardziej eleganckie niż z butelki oryginalnej. Wyjątkiem może tu być jedynie posiadanie szczególnego rodzaju alkoholu, którym warto się pochwalić, ponieważ etykieta zawiera cenne informacje na temat kraju pochodzenia, sposobu przygotowania, czy czasu dojrzewania.

Rocznikowe wina, w których szczególnie ważna jest etykieta, dobrze prezentują się na specjalnych stojakach. Tu wybór jest przeogromny. Na rynku dostępnych jest bardzo wiele tradycyjnych, a także niebywale designerskich stojaków na wino. Jeżeli mamy własna piwniczkę z winami, również dobrze byłoby zadbać o odpowiednie warunki leżakowania wina, które jest przecież niezwykle ważne dla jego jakości smaku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *