Kieliszki lodowe = idealna temperatura wódki

Zbliża się wiosna, więc sezon grillowy niedługo będzie można uważać za rozpoczęty, a prawdziwy wysyp ludzi chętnych do grillowania będzie można zaobserwować w weekend majowy, jeśli tylko pogoda dopisze. Jak wiadomo tego typu spotkania często obfitują w duże ilości alkoholu, wśród którego dominuje piwo, wódka, czasem też drinki. Ciepłe majowe noce sprawiają, że ocieplić mogą się również mocne trunki, a nie ma przecież nic gorszego niż ciepłe piwo, a już na pewno ciepła wódka, która traci wszystkie walory smakowe i najzwyczajniej w świecie nie da się jej wypić. Szczególnie, jeśli grillujemy poza domem, a nie mamy pod ręką przenośnej lodówki jest to wysoce prawdopodobne.

Producenci kieliszków postanowili sprostać wymaganiom konsumentów i wprowadzili na rynek lodowe kieliszki, którenigdy nie topnieją! Cała tajemnica tkwi w odpowiedniej konstrukcji kieliszków – posiadają one cienką ściankę, w której zawarty jest płyn, zamarzający w kilka minut po włożeniu kieliszka do zamrażarki. Dzięki temu możemy się cieszyć odpowiednią temperaturą wódki, jak i innych napojów, jeśli akurat mamy na takie ochotę. Oczywiście kieliszki te nie są jednorazowego użytku, jak ich lodowe odpowiedniki, które topią się krótko po wypiciu z nich płynu. W każdej chwili kieliszek możemy wstawić z powrotem do zamrażarki i po kilku minutach uzyskać ten sam efekt.

Tego typu kieliszki można kupić w sklepach z gadżetami już od kilkunastu złotych i jest to inwestycja z pewnością na wiele grillowych sezonów. Ich pojemność wynosi zwykle do 50 ml, więc jest jak najbardziej standardowa. Kieliszki można oczywiście myć w zmywarce.

Byłem w Ice bar w Londynie, gdzie serwują drinki w szklankach z lodu...

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *