Dobry barman? Stwórz mu dobre warunki do pracy!

Jeśli myślisz o otworzeniu własnego pubu i zatrudnieniu profesjonalnego barmana, musisz pamiętać o tym, aby stworzyć mu odpowiednie warunki do pracy i wyposażyć bar nie tylko w odpowiednie szkło – od różnego rodzaju kieliszków, szklanek do drinków, czy napojów gazowanych i niegazowanych, po takie akcesoria, jak shakery, mieszadełka i inne, ale zacznijmy od początku.

Najważniejsze w pracy barmana jest oczywiście szkło. Możemy zdecydować się na szkło firmowe, które zaproponują nam przedstawiciele handlowi. Ma ono i jedną wielką wadę i zaletę. Wadą jest przede wszystkim fakt, że zwykle opatrzone są logo producenta, więc trzeba zwracać uwagę na to, w czym klient dany napój otrzymuje. Szklanki, czy kieliszki mogą się również nieznacznie, ale jednak różnić pojemnością i kształtem, przez co klient może poczuć się oszukany, jeśli najpierw dostanie martini w nieco większym kieliszku, a potem w mniejszym. Zaletą szkła producenta jest fakt, że otrzymujemy je za darmo. Warto się jednak zastanowić nad inwestycją w jednorodne szkło barowe, tak, aby barowa ekspozycja nie wyglądała, jakby wszystko było „z innej parafii”. Jest to spory wydatek, jednak zdecydowanie ułatwia pracę i poprawia jej komfort.

Równie ważne są wszelkie naczynia, w których barmani przygotowują drinki. Zadbajmy więc o to, aby zarówno nalewaki, jak i shakery były wykonane z tworzywa wysokiej jakości, dzięki temu codzienna eksploatacja będzie możliwa przez długi czas.

Przy urządzaniu baru weźmy pod uwagę wskazówki barmana, nie ustalajmy wszystkiego samodzielnie, przecież to nie my będziemy co wieczór pracowali w tym miejscu. Współpraca ta jest tym bardziej ważna, że dzięki temu barman będzie pracował nie tylko efektywnie, ale też chętnie. To ważne, zwłaszcza, że wielu z nich wybrało właśnie ten zawód z zamiłowania.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *