Czy dobra wróżka istnieje?

Jednym z moich ulubionych zajęć jest czytanie bajek mojej czteroletniej córce Marcysi. Wspólne czytanie bajek odbywa się najczęściej wieczorami, tuż przed snem. Do ulubionych bajek córki należą między innymi: Kopciuszek, Roszpunka, Śpiąca królewna, czy Knyps z czubkiem.

Obok tytułowych bohaterów wspomnianych bajek, w każdej z nich występuje jeszcze sporo innych, mniej lub bardziej ważnych, postaci. Jedną z nich jest dobra wróżka. Pewnego dnia, moja córka zapytała mnie, czy dobra wróżka istnieje naprawdę.
Czy jest to postać pojawiająca się wyłącznie w bajkach i opowieściach dla dzieci? W pierwszej chwili nie bardzo wiedziałem, co powinienem odpowiedzieć. Jednak po chwili zastanowienia stwierdziłem, że dobra wróżka to postać wyłącznie fantastyczna i nie istnieje w naszym świecie. Jednakże, dodałem, po chwili, wiele osób w naszym życiu jest podobnych do dobrych wróżek. Jak to zapytała mnie Marcysia.
Kto na przykład jest taką dobrą wróżką w naszej rodzinie? W naszej rodzinie, odrzekłem, dobrą wróżką jest na przykład twoja matka chrzestna – Cecylka. Bardzo jej przecież zależy na twoim dobru, martwi się o ciebie, opiekuje się tobą, pomaga ci w różnych, trudnych sytuacjach, a ponadto przywozi ci niesamowite prezenty.

Cecylka jest z pewnością dobrą wróżką, odpowiedziała z uśmiechem Marcysia, ułożyła się wygodnie i zasnęła.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *