Akcesoria do wina

Istnieje wiele ciekawych dodatków, które mogą ułatwić nam raczenie się winem każdego rodzaju. Nie są one niezbędne w naszym codziennym życiu, ale znacznie mogą pomóc nam je ulepszyć i sprawić, że niektóre wykonywane przez nas czynności staną się o wiele prostsze i przyjemniejsze. Galileusz opisał wino jako światło słońca uwięzione w wodzie i bez wątpienia jest to napój wyjątkowy. 

1. Nalewak do wina sprawi, że szlachetny trunek będzie lał się wąskim, łatwym do kontrolowania, strumieniem. Uprzyjemni to proces nalewania wina do kieliszków, ponieważ nie będziemy obawiać się plam spowodowanych przypadkowym rozlaniem się wina.

 

2. Korek do butelek pomoże zachować świeżość różnych napojów, nie tylko wina. Dzięki niemu napój znajdujący się w butelce nie ogrzeje się tak szybko, a w przypadku napoi gazowanych zapobiegnie ulatnianiu się bąbelków.

3. Pompka próżniowa do wina sprawi, że zachowanie aromatu napoczętego wina stanie się wyjątkowo proste. Zakonserwowany trunek zachowuje wszystkie swoje wartości nawet przez kilka dni po otworzeniu.

 

4. Termometr do wina sprawi, że uzyskamy możliwość zmierzenia temperatury wina nawet bez otwierania butelki, w której się ono znajduje. Termometr wystarczy nałożyć na butelkę, a po krótkiej chwili na jego wyświetlaczu pojawi się odczyt.

5. Oznaczenia szklanek i kieliszków to pomysłowy sposób na to, aby w trakcie przyjęcia każdy bez problemu mógł odnaleźć naczynie, z którego pił. Z oznaczeniami ryzyko pomyłki maleje do minimum. Dodatkowo oznaczenia są fantastyczną dekoracją szklanek i kieliszków, co z pewnością nie umknie uwadze naszych gości.

6. Obrączka na szyjkę butelki sprawi, że niestraszne staną się nam krople napoju, które niepostrzeżenie wydobywają się z butelki. Przydatny drobiazg, który poprawi również nasze wrażenia wizualne.

 

7. Nóż do folii pozwala nam na szybkie pozbycie się klasycznego zabezpieczenia butelki wina. Cztery równomiernie rozmieszczone ostrza sprawiają, że obcięcie folii wymaga wykonania jedynie 1/4 pełnego obrotu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *